Přívalová povodeň na Blanensku

26. 5. 2017

Zvýšený počet výjezdů zaznamenali v neděli v podvečer hasiči na Blanensku. Nejvážnější byla situace ve Velkých Opatovicích a blízkém okolí. Zde voda zaplavila sklepy a komunikace. Aby hasiči zabránili dalšímu zaplavení rodinného domu, postavili v ulici Záhumení hráz z pytlů s pískem. Na stavbu protipovodňové hráze byly nasazeny jednotky dobrovolných hasičů z Okrouhlé a Jabloňan, které mají speciální školení pro výstavbu protipovodňových opatření.

Další družstvo hasičů bylo připaveno na Okrouhlé pro případný zásah v obci a na případné noční střídání, ke kterému nakonec nedošlo.

Následky vydatného deště odstraňovalo více jak padesát hasičů z celkem osmi jednotek. S přicházejícím večerem se situace začala uklidňovat.

Zásahu se zúčastnil: Milan Tlamka, Pavel Mikulášek, Miloslav Mareček, Josef Kadlec, Petr Polák, Jiří Vít.

Vozidlo: Dopravní autobil Iveco s přívěsným vozíkem

p1000436.jpg